Zbiorniki buforowe

zbiorniki buforowe

Bufor bez
wężownicy

nieemaliowany zbiornik
buforowy bez wężownicy – pionowy 

Bufor z jedną wężownicą

nieemaliowany zbiornik
buforowy z wężownicą – pionowy 

Zbiorniki buforowe

Zbiorniki buforowe wykorzystywane są do pracy z kotłami na pellet, drewno, gaz oraz olej, a także z pompami ciepła oraz w systemach mających za zadanie odzysk ciepła. Zbiorniki buforowe – jak sama nazwa wskazuje – tworzą rodzaj buforu pomiędzy źródłem energii, a jej odbiornikami. To pozwala zapewnić optymalną pracę oraz eksploatację instalacji, co przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania obiektu, przy jednoczesnym przedłużeniu żywotności poszczególnych komponentów instalacji, takich jak na przykład pompa ciepła. Zbiorniki buforowe pozwalają ograniczyć częstotliwość włączania się pompy ciepła, co chroni ją przed przedwczesnym zużyciem z powodu intensywnej eksploatacji. To sprawia, że zbiorniki buforowe stają się nieodłącznym elementem nowoczesnych instalacji grzewczych zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych.

Czy zbiorniki buforowe są niezbędnymi elementami instalacji?

Zbiorniki buforowe to komponenty, które zwiększają bezpieczeństwo i sprawność instalacji grzewczej, ale nie są w niej niezbędne. Fakt, iż są to komponenty dodatkowe nierzadko poddaje w wątpliwość zasadność inwestycji – zakup zbiornika buforowego podnosi bowiem koszt początkowy instalacji. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę oszczędność energii elektrycznej, a także koszty ewentualnej wymiany uszkodzonej pompy ciepła okaże się, że zbiornik buforowy tylko z pozoru stanowi dodatkowy wydatek. W perspektywie długookresowej zbiorniki buforowe pozwalają zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy, jednocześnie zapewniając bezawaryjną pracę instalacji oraz komfort cieplny w całym obiekcie.

Zbiorniki buforowe Metalbet – poznaj ich zalety

Nasze zbiorniki buforowe cieszą się zainteresowaniem inwestorów prywatnych i przedsiębiorców. Są jednymi z najchętniej wybieranych na polskim rynku. Za ich wyborem przemawiają liczne zalety:
  • solidna konstrukcja i estetyczne wykończenie,
  • maksymalna żywotność i trwałe zabezpieczenie przed korozją,
  • doskonałe parametry izolacji cieplnej (pianka poliuretanowa),
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna,
  • pełne bezpieczeństwo użytkowania,
  • gwarancja z serwisem gwarancyjnym na 3 lata,
  • atrakcyjna cena.

Metalbet – oferta na zbiorniki buforowe

W asortymencie posiadamy nieemaliowane zbiorniki buforowe w dwóch wariantach – bez wężownicy i z wężownicą. Klientów zainteresowanych zakupem zbiornika buforowego do instalacji grzewczej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Specjalista Metalbet odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.