Automatyczne kotły CO

Oferujemy kotły CO z podajnikiem węgla lub eko-groszku, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę i komfort jaki gwarantują. Palenie w tego typu piecach jest łatwe i nie wymaga od użytkownika wiele wysiłku i czasu. W kotłach „prostych” załadunek paliwa wystarcza zaledwie na kilka godzin pracy, podczas gdy dobrze dobrany podajnik jest w stanie na maksymalnym zasypie pracować nawet kilka dni.

Kotły CO z podajnikiem napędzane są silnikiem elektrycznym, a więc wymagają zasilania elektrycznego. Prędkość podawania paliwa oraz intensywność nadmuchu są regulowane automatycznie, a całym układem zarządza sterownik, który analizuje dane na podstawie odczytów z różnego rodzaju czujników. W przypadku braku prądu istnieje możliwość tradycyjnego palenia za pomocą zastępczego rusztu (jeżeli instalacja nam na to pozwala). Piece z zasobnikiem to wielofunkcyjne urządzenia, które służą do jednoczesnego ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej.

W naszych piecach można zamiennie zastosować palnik rynnowy, który jest dostosowany również do spalania pelletu. To ekologiczne rozwiązanie, które ogranicza emisję zanieczyszczeń do środowiska. Ponadto takie piece z zasobnikiem są tańsze w eksploatacji ze względu na wykorzystywany rodzaj paliwa naturalnego.

Ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pieca z podajnikiem jest wysokość zasobnika, gdyż zbyt wysoki może utrudnić załadunek paliwa.

Kotły automatyczne na ekogroszek, węgiel i pellet

W ofercie METALBET czekają na Państwa nie tylko kotły ekologiczne, ale także nowoczesne kotły CO z podajnikiem, które dopasowują się do różnorodnych potrzeb – zarówno małych gospodarstw domowych, jak i większych obiektów. Odpowiedni dla siebie model wybiorą Państwo, kontaktując się z naszymi specjalistami. Doradcy techniczni po przeanalizowaniu potrzeb wskażą, które kotły automatyczne z naszej oferty zapewnią Państwu efektywne i ekonomiczne ogrzewanie. W sprzedaży mamy piece z zasobnikiem o różnych gabarytach i wydajności grzewczej. Sprawdzą się nawet w niewielkich kotłowniach przydomowych, w których nie ma miejsca na montaż rozbudowanej instalacji. Mimo kompaktowych rozmiarów, urządzenia są w stanie utrzymać stabilną temperaturę w pomieszczeniach, a jednocześnie zapewnić stały dostęp do ciepłej wody.

Wszystkie kotły CO z oferty METALBET wyróżniają się:

  • solidną, niezawodną konstrukcją – powstają ze starannie wyselekcjonowanej, atestowanej blachy stalowej kotłowej,
  • wygodą obsługi – automatyzacja pracy wykonywanej przez kotły CO z podajnikiem pozwala do minimum ograniczyć zadania związane z paleniem w piecu, a za poprawność pracy urządzenia odpowiada zaawansowany sterownik elektroniczny,
  • szerokimi możliwościami zastosowania – to urządzenia na ekogroszek, węgiel czy pellet, które dostosowują się do rozmaitych typów instalacji grzewczych.

Oferowane piece z zasobnikiem to najlepsze rozwiązanie w miejscach, gdzie potrzeba wydajnych urządzeń przy ograniczonej przestrzeni. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i montażu, a ich ważną zaletą jest to, że są czyste i ekologiczne. W przeciwieństwie do paliw kopalnianych, pellet jest wygodny w użytkowaniu i nie generuje zanieczyszczeń. Ta cecha sprawia, że piece z zasobnikiem cieszą się popularnością wśród klientów, którzy oczekują od instalacji komfortowego użytkowania i dobrych parametrów cieplnych.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy!