PolishEnglishUkrainian

Stawiamy na pellet?

Kotły na pellet są dostępne na polskim rynku nie od wczoraj. Zmuszone przez lata konkurować z tanimi i uniwersalnymi – pod względem materiału opałowego – piecami zasypowymi nie cieszyły się szczególnie dużym zainteresowaniem inwestorów. Dzisiaj, w dobie kotłów 5 klasy wysokiej jakości kotły na pellet cieszą się coraz większą popularnością, co skłania firmy kotlarskie do projektowania innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest kocioł na pellet Aqua Eco Pellet marki METALBET.

Kocioł na pellet Aqua Eco Pellet marki METALBET

Kocioł Aqua Eco Pellet jest nowoczesnym kotłem automatycznego spalania współpracującym zarówno z instalacją wodną centralnego ogrzewania grawitacyjnego, jak i obiegiem wymuszonym systemu otwartego. Urządzenie jest wyposażone w podajnik pelletowy. Kocioł Aqua Eco Pellet jest dostępny w dwóch wariantach, które różnią się od siebie gabarytami oraz wydajnością kotła. Oznacza to, że w zależności od wybranego wariantu kocioł może ogrzać zarówno niewielki dom jednorodzinny, jak i sporą willę.

Wyposażenie

Bardzo dużą zaletą kotła marki METALBET jest jego bogate wyposażenie fabryczne, dzięki czemu wybierając kocioł Aqua Eco Pellet nie musimy się martwić o wyposażenie dodatkowe – wszystko, czego potrzebujemy do efektywnego i bezpiecznego użytkowania kotła producent zawarł w standardzie.

automatyczne palenisko
duża komora zasypowa
panele ceramiczne
zestaw nadmuchowy
uniwersalne drzwiczki
automatyczne czyszczenie popielnika
sterownik TECH st-976 (sterownik obsługuje 4 pompy, siłownik zaworu mieszającego, czujnik pogodowy, programator tygodniowy)
narzędzia do obsługi kotła

Dlaczego warto „postawić” na pellet?

Kotły na pellet posiadają wiele zalet, które czynią je rozwiązaniami wartymi uwagi. W przypadku modelu Aqua Eco Pellet marki METALBET producent gwarantuje solidność wykonania oraz wytrzymałość mechaniczną urządzenia. Kocioł został wykonany z wysokiej jakości blachy zabezpieczonej specjalną warstwą izolacyjną przed utratą ciepła. Dzięki temu wyróżnia się wydajną pracą oraz wysoką energooszczędnością. Jest to oczywiście kocioł klasy 5, co oznacza wysoką sprawność przy niskiej emisji zanieczyszczeń.

Wymieniając zalety kotłów na pellet warto również zwrócić uwagę na automatyzację pracy urządzenia, której jest praktycznie bezobsługowe. Jego działania kontroluje sterownik, a proces dozowania paliwa nie wymaga udziału operatora, chyba że zużyjemy już cały pellet z dozownika. Sporym atutem kotłów na pellet jest czystość pracy. Sam pellet jest paliwem „niebrudzącym”, a jego spalanie nie generuje zbyt dużo popiołu, dzięki czemu raz na zawsze możemy zapomnieć o brudnej kotłowni i pyle roznoszącym się po całym domu.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 23.12.2022 r. – 09.01.2023 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbet nie pracuje.
Zamówienia złożone w tych dniach będą realizowane
od 10.01.2023 r. Za utrudnienia przepraszamy.