PolishEnglishUkrainian

Kocioł na pellet – postaw na wygodę

Kotły pelletowe są przeznaczone do ogrzewania domków jednorodzinnych, lecz również spełniają swoje zadanie w ogrzewaniu dużych powierzchni- typu szkoły, budynki użyteczności publicznej a także hale przemysłowe.

Zaletą ogrzewania domu przy pomocy pelletu jest przede wszystkim:
– ekologia spalania (do której tego typu kotły są przebadane przez certyfikowane instytuty badawcze które, spełniają normy ecodesign (ekoprojektu))
– duża sprawność urządzeń sięgająca powyżej 90%
– w pełni automatyczna praca urządzenia która, pozwala na zdalne sterowanie urządzenia np.(przez internet)

Kotły pelletowe same sobie w są bardzo ekonomicznymi urządzeniami – warunkiem jest odpowiedni dobór urządzeń w instalacji grzewczej które, pozwolą mu na pracę w pełni automatyczną. Mowa tu o urządzeniach typu: zawory mieszające, sprzęgła hydrauliczne, grupy pompowe, sterowanie pogodowe, sterowanie strefowe itp.

Ważną sprawą jeśli chodzi o kotły na pellet jest palnik. W naszych kotłach stosujemy palniki renomowanych polskich firm z długoletnimi tradycjami. Szybkie wsparcie techniczne z naszej strony pozwala na 100% komfortu podczas ich użytkownika. Czyszczenie palnika w urządzeniach które, oferujemy jest w pełni mechaniczne, co jest główną zaletą w przypadku zakupu pelletu bez certyfikatu.

Dobór pelletu do kotła

Jeżeli chodzi o dobór pelletu ważne jest by pochodził od producentów, którzy posiadają certyfikację. Takie paliwo jest droższe ale nie powoduję częstych wizyt serwisanta, co często się zdarza w przypadku zakupu pelletu bez atestu.

Kotły na pellet firmy Metalbet

W naszych kotłach oprócz wysokiej jakości urządzeń które, pomagają i ułatwiają eksploatację zastosowaliśmy wiele udogodnień, w tym między innymi:
– sterowanie dobowe, tygodniowe
– sterowanie pogodowe,
– możliwość sterowania internetowego
– możliwość automatycznego czyszczenia
– najważniejsze nowoczesne wykonanie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 23.12.2022 r. – 09.01.2023 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbet nie pracuje.
Zamówienia złożone w tych dniach będą realizowane
od 10.01.2023 r. Za utrudnienia przepraszamy.