Jakiej firmy piec na ekogroszek?

Montaż instalacji grzewczej to inwestycja na długie lata. Od wyboru urządzenia zależy bowiem jego funkcjonalność, wydajność, a nawet trwałość. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań dużą popularnością cieszą się kotły na ekgroszek. Zapewniają one wysoką efektywność cieplną przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Jaki piec na ekorgroszek będzie najlepszy?

Wybór dobrej firmy

Jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji jest wybór firmy, oferującej kotły na ekogroszek. W tym celu warto przeanalizować nie tylko ofertę poszczególnych producentów, ale także opinie na ich temat. Dobrym źródłem informacji jest w tym przypadku internet oraz rankingi tworzone przez specjalistów. Warto zwracać uwagę, aby firma zajmowała się projektowaniem i produkowaniem pieców od podstaw. Na rynku istnieje bowiem wiele marek, które zajmują się jedynie dystrybucją urządzeń pod szyldem wybranego producenta. Należy również zweryfikować jakość dostarczanych rozwiązań grzewczych. Np. Metalbet ma swój zakład produkcyjny w Polsce, a ponadto może pochwalić się certyfikatami, które świadczą wysokim poziomie świadczonych usług i produktów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie pieca na ekogroszek?

Zakup kotła nie powinien się ograniczać jedynie do wyboru producenta. Ważne są także parametry grzewcze oraz funkcjonalność, przy jednoczesnym zachowaniu ekonomicznych kosztów obsługi. Pod tym względem firma Metalbet również stawiana jest w czołówce dostarczanych urządzeń. Aktualnie w asortymencie tej marki można znaleźć trzy warianty pieców na ekogoroszek:

  • Eco Mini – to urządzenie o kompaktowych rozmiarach i mocy 12 kW. Wyposażone jest w podajnik ślimakowy i może zostać podłączone do instalacji wodnej;
  • Aqua Eco – to nowoczesny, zautomatyzowany model, który również ma wbudowany podajnik ślimakowy. Dostępny jest w dwóch rodzajach, różniących się gabarytami i parametrami grzewczymi. Piec jest kompatybilny z systemem otwartym oraz grawitacyjnym;
  • Hydra Compakt – wariant ten sprawdzi się w przypadku ogrzewania wodnego. Oprócz udogodnień takich jak podajnik ślimakowy, kocioł wyposażony jest w nowoczesny system sterowania. Dzięki temu jest praktycznie bezobsługowy i nie wymaga ciągłej kontroli.

Warto dodać, że piece na ekogroszek firmy Metalbet wyróżniają się także estetycznym wyglądem. Ponadto charakteryzuje je wysoka wydajność grzewcza oraz dobra termoizolacja, która zapobiega stratom ciepła. Parametry i gabaryty kotła można uzgodnić bezpośrednio z producentem, co pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 23.12.2022 r. – 09.01.2023 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbet nie pracuje.
Zamówienia złożone w tych dniach będą realizowane
od 10.01.2023 r. Za utrudnienia przepraszamy.