Kotły ZASYPOWE

Aqua Classic

Idealny do współpracy z instalacją wodną centralnego ogrzewania grawitacyjnego.

Signum Classic

Kocioł grzewczy przeznaczony
do górnego spalania paliw stałych

Najwyższej jakości kotły zasypowe

Kotły zasypowe to piece, z których użytkowaniem wiąże się szereg korzyści. Są to uniwersalne, tanie w eksploatacji modele, które nadają się do spalania rozmaitych paliw, w tym przede wszystkim niedrzewnej biomasy złożonej z miskantu, słomy oraz siana. W sklepie Metalbet sprzedajemy proste w obsłudze produkty, które działają bezawaryjnie przez wiele lat. Właściwie użytkowane kotły zasypowe nie emitują nadmiernej ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Są one zatem przyjazne środowisku. Większość dostępnych w sprzedaży pieców to modele obsługiwane ręcznie. Jako producent najwyższej klasy kotłów zasypowych sklep Metalbet oferuje Ci także urządzenia z automatycznym sterowaniem.

Nasze piece wyróżniają się solidnym wykonaniem. Do ich produkcji użyto starannie wyselekcjonowanej, atestowanej blachy stalowej o grubości 6 mm. Dzięki temu obudowa urządzenia skutecznie utrzymuje wytworzone ciepło, nie dopuszczając do jego wycieku na zewnątrz. Dodatkowo jest ona odporna na przegrzanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Klapka ciągu reguluje ilość powietrza dostarczanego do pieca. Uniwersalne, otwierane na prawo bądź na lewo drzwiczki umożliwiają łatwe załadowywanie urządzenia wybranym paliwem.

Kotły górnego i dolnego spalania

Firma Metalbet działa jako producent i dystrybutor kotłów zasypowych od kilku lat. W naszym asortymencie znajdziesz modele zarówno górnego, jak i dolnego spalania. Kotły zasypowe górnego spalania nie wymagają stosowania zbyt dużej ilości paliwa. Są one ekologiczne. Większość modeli wyposażono w osobne drzwiczki do rusztu i do popielnika. Dzięki temu paliwo nie wypala się zbyt szybko.

Kotły zasypowe dolnego spalania są wygodne w obsłudze. Nadają się one do ciągłej pracy. W trakcie spalania można do nich systematycznie dosypywać opał. Dobrej jakości paliwo spala się czysto, bez kopcenia. Nowoczesne modele mają ruchomy ruszt, który można czyścić bez konieczności wygaszania pieca. Niektóre z nich wyposażono także w mechaniczne przegarniacze zładu paliwa. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 23.12.2022 r. – 09.01.2023 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbet nie pracuje.
Zamówienia złożone w tych dniach będą realizowane
od 10.01.2023 r. Za utrudnienia przepraszamy.