Kotły automatyczne

Oferujemy kotły CO z podajnikiem węgla lub eko-groszku, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę i komfort jaki gwarantują. Palenie w tego typu piecach jest łatwe i nie wymaga od użytkownika wiele wysiłku i czasu. W kotłach „prostych” załadunek paliwa wystarcza zaledwie na kilka godzin pracy, podczas gdy dobrze dobrany podajnik jest w stanie na maksymalnym zasypie pracować nawet kilka dni.

 

Kotły CO z podajnikiem napędzane są silnikiem elektrycznym, a więc wymagają zasilania elektrycznego. Prędkość podawania paliwa oraz intensywność nadmuchu są regulowane automatycznie, a całym układem zarządza sterownik, który analizuje dane na podstawie odczytów z różnego rodzaju czujników. W przypadku braku prądu istnieje możliwość tradycyjnego palenia za pomocą zastępczego rusztu (jeżeli instalacja nam na to pozwala).

 

W naszych piecach można zamiennie zastosować palnik rynnowy, który jest dostosowany również do spalania peletu.

 

Ważną cechą na, którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pieca z podajnikiem jest wysokość zasobnika, gdyż zbyt wysoki może utrudnić załadunek paliwa.

 

METALBET oferuje następujące rodzaje automatycznych kotłów CO:

Kotły automatyczne na ekogroszek i pellet

 
W ofercie METALBET czekają na Państwa nie tylko kotły ekologiczne, ale także nowoczesne kotły CO z podajnikiem, które dopasowują się do różnorodnych potrzeb – zarówno małych gospodarstw domowych, jak i większych obiektów. Odpowiedni dla siebie model wybiorą Państwo, kontaktując się z naszymi specjalistami. Doradcy techniczni po przeanalizowaniu potrzeb wskażą, które kotły automatyczne z naszej oferty zapewnią Państwu efektywne i ekonomiczne ogrzewanie.
 
Wszystkie kotły CO z oferty METALBET wyróżniają się:
 

  • solidną, niezawodną konstrukcją – powstają ze starannie wyselekcjonowanej, atestowanej blachy stalowej kotłowej,
  • wygodą obsługi – automatyzacja pracy wykonywanej przez kotły CO z podajnikiem pozwala do minimum ograniczyć zadania związane z paleniem w piecu, a za poprawność pracy urządzenia odpowiada zaawansowany sterownik elektroniczny,
  • szerokimi możliwościami zastosowania – to urządzenia na ekogroszek i pellet, które dostosowują się do rozmaitych typów instalacji grzewczych.

 
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy!