Kotły 5 klasy

Nowoczesne kotły 5 klasy

Jeśli poszukują Państwo nowoczesnego kotła na paliwa stałe – solidnego, bezpiecznego, wygodnego w obsłudze i pozwalającego zadbać o środowisko naturalne (minimalizacja emisji smogu) – polecamy Waszej uwadze kotły 5 klasy naszej produkcji. Z myślą o wymaganiach, jakie stawia branży grzewczej XXI wiek oraz oczekiwaniach wymagających Klientów proponujemy zaawansowane technologicznie kotły ekologiczne – dostosowane również do spalania pelletu (a także eko-groszku).

 

Kotły klasy 5 spełniają wymagania określone w normie PN-EN 303-5:2012, co oznacza, że są zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Rozwoju w sprawie wymagań energetyczno-emisyjnych dla kotłów, które weszło w życie 1 października 2017 roku.

 

Czym wyróżniają się kotły ekologiczne METALBET?

 

Nasze kotły klasy 5 z linii Aqua Eco:

 

  • zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania – obecność zautomatyzowanego podajnika pozwala na niemal bezobsługową obsługę pieca i gwarantuje precyzyjne dozowanie paliwa,
  • są bardzo solidnie wykonane – powstają z atestowanej blachy stalowej kotłowej wysokiego gatunku grubości 6mm,
  • wyróżniają się doskonałymi własnościami izolacyjnymi – izolacja termiczna z bezazbestowej wełny ogranicza do minimum straty ciepła,
  • wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz pełnym bezpieczeństwem stosowania,
  • gwarantują wysoką sprawność przy niskiej emisji zanieczyszczeń – to dlatego można je uznać za kotły ekologiczne,
  • są dostosowane do spalania eko-groszku, a niektóre wersje również do spalania pelletu,
  • współpracują z instalacją wodną c.o. grawitacyjnego oraz z obiegiem wymuszonym systemu otwartego,
  • są zasilane elektrycznie, a ich pracą w precyzyjny sposób kieruje zaawansowany sterownik elektroniczny.

Jeśli interesują Państwa kotły 5 klasy oraz kotły Ecodesign, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Chętnie podpowiemy, który model najlepiej odpowie na Wasze oczekiwania. Polecamy również pozostałe kotły CO z podajnikiem z naszej oferty, jak również bojlery.